İç Anadolu Bölgesi Bayileri, Elektromed Fabrikasını Ziyaret Etti
Haber Tarihi : 24.12.2012

 

ELEKTROMED İÇ ANADOLU BÖLGESİ THERMO ISI SAYACI BAYİLERİ, ELEKTROMED FABRİKASI’NI ZİYARET ETTİ

1993 yılından bu yana Ankara ve İzmir'deki üretim tesislerinde ürettiği 10 milyona yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. Ön Ödemeli Sayaç Üreticisi unvanına sahip Elektromed, İç Anadolu Bölgesi Thermo Isı Sayacı Bayilerini ağırladı. Firmanın Ankara'daki fabrikasını ziyaret ederek, hem Elektromed'in yenilenen üretim hatlarını hem de Termikel Grup'un bölgedeki tüm üretim alanlarını gezen bayi temsilcileri, Elektromed fabrikasını tüm ünitelerini gezerek üretimin tüm aşamalarını yakından tanıma olanağı buldular.

Elektromed Genel Müdürü Hüseyin Türüdü ve Elektromed Isı Grubu Satış Müdürü Tayfun Tekintürk rehberliğinde 21 Aralık Cuma günü gerçekleşen Elektromed  fabrika gezisinin ilk durağı, “Elektromed Showroom” oldu. Burada ziyaretçiler, elektrik, su ve gaz sayaçlarının çalışma prensiplerinin  gösterildiği  demo istasyonlarını yakından inceleme fırsatı buldular. Daha sonra Elektromed fabrikası üretim tesislerini ve kalibrasyon üretim bölümünü gezen katılımcılara Elektromed Genel Müdürü Hüseyin Türüdü tarafından bu bölümde yer alan “Kalibrasyon Masası” ile ilgili bilgi verildi.  Burada sayaç oluşumunun aşamalarını yakından görerek üretim tesisini yakından inceleme fırsatı bulan katılımcılar, Elektromed fabrikasının ardından öğlen yemeği için Termikel Beyaz Eşya üretim tesislerine geçti. Burada Termikel Teknik Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çınar tarafından karşılanan sektör temsilcileri, Termikel üretim tesisi içinde hazırlanan alanda yenilen öğlen yemeğinin ardından 45.000 m2 kapalı alana sahip, Türkiye’nin en büyük fırın üretim tesisini gezerek detaylı bilgi sahibi oldu.

Yüksek otomasyon teknolojisinin kullanıldığı Termikel fabrika gezisi başlanğıcında Termikel Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektromed CEO'su Ahmet Kaya yapmış olduğu konuşmasında ziyaretçilere öncelikle Termikel'i tanıtarak; “Termikel 45.000 m2'lik alanıyla dünyanın en büyük fırın üretici fabrikası. Burada Termikel markasının yanı sıra 110 kadar markaya OEM üretim yapılıyor ve 70'i aşkın ülkeye ihracat gerçekleşiyor. Elektromed firmamız ise bugün  ürettiği 10 milyona yakın elektronik sayaçla dünyanın en büyük 4. Ön Ödemeli Sayaç Üreticisi unvanına sahip. Bu unvanı ise müşterilerimizle birlikte elde ettik.Son tüketiciye ulaşmayan ve tüketicinin olurunu almayan her üretim numune olarak bekler. Oysa bizler hem Termikel hem Elektromed firmalarımızda müşterilerimizle birlikte hareket etmeyi başardık. Bu önemli bir başarı. Elektromed firmamızın bu yıl ki yeniliği “Thermo Isı Sayaçları” oldu. Biz grup olarak yenilikçiliğin peşindeyiz. Hem Termikel hem Elektromed olarak yıl içerisinde en az 2 yeni ürün piyasaya sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“62 yıl önce de Türk emeğini destekleyen firmamız bugün de thermo sayaçlarıyla yine Türk emeğini desteklemektedir”

Daha sonra Thermo ısı sayaçlarındaki “thermo” adının açılımından bahseden Termikel Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektromed CEO'su Ahmet Kaya; “Thermo” adı 1950 yılında Termikel'in ilk üretimi olan Termo düdüklü tencereden gelmektedir. Açılımı ise; Türk Emeğinin Rakipsiz Mamülü Ocağınızda şeklindedir. 62 yıl önce de Türk emeğini destekleyen firmamız bugün de thermo sayaçlarıyla yine Türk emeğini desteklemektedir. Hedefimiz; kalitemiz, fiyatımız ve bayilerimizle birlikte bu alanda yapılan ihracatın önüne geçerek Türk sanayisini geliştirmektir”diye konuştu. Bayilerin fabrikayı ziyaretlerinden memnun olduklarını ileten  Termikel Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektromed CEO'su Ahmet Kaya, bayilerimiz ne zaman isterlerse sadece Ankara fabrikalarımzı değil, İzmir, Yozgat hatta Almanya ve Hindistan'daki fabrikalarımızı da kendi evleri gibi ziyaret edebilir, bu bİzi mutlu eder, siz değerli Elektromed bayilerimizi sadece müşterimiz değil, iş ortağımız ve dostumuz sayıyoruz” şeklinde konuştu.

Program sırasında Termikel'in 2013 yılında Türkiye genelinde gerçekleştirmeyi hedeflediği “Termikel Store” projesi kapsamında fabrikada açılan örnek “Termikel Store” mağazasını gezen ziyaretçiler, ocak, fırın ve davlumbaz üretimi gerçekleştiren ender üretim tesisleri arasında yer alan Termikel üretim tesislerine büyük ilgi göstererek  geziden oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler. Elektromed İç Anadolu Bölgesi Thermo Isı Sayacı Bayi toplantısı çekilen hatıra fotografının ardından sona erdi.

 

www.elektromed.com.tr

Haberler : BİLGİLENDİRME Devamını Oku
Haberler : Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Su Formu'nun Açılışına katıldı Devamını Oku
Haberler : TARIMSAL SULAMADA DEVRİM Devamını Oku
Haberler : T.C BİLİM, SANAYİ veTEKNOLOJİ BAKANLIĞI İL MÜDÜRLERİ ELEKTROMED’DEBİR ARAYA GELDİ Devamını Oku
Haberler : ELEKTROMED , Ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ'ın elinden aldı. Devamını Oku
Haberler : ELEKTROMED'İN ALMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ Devamını Oku
Haberler : Elektromed Azerbaycan Bakü 2013 Hazar Su Teknolojileri Fuarında Devamını Oku
Haberler : Metering India 2013 ... Akılı Geleceğe doğru bir yolculuk Devamını Oku
Haberler : (TESİSAT DERGİSİ) İç Anadolu Bölgesi Bayileri, Elektromed Fabrikasını Ziyaret Etti Devamını Oku
Haberler : İç Anadolu Bölgesi Bayileri, Elektromed Fabrikasını Ziyaret Etti Devamını Oku

Kurumsal

Multimedya Arşivi

Servis

İnsan Kaynakları

BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

©2012 Termikel Bilişim Teknolojileri tarafından yapılmıştır. Tüm hakları saklıdır.